Zmiana rozmiaru tekstu:

 

 

 

26 sierpnia 2016


   W dniu 26 08 2016 r. Odbędzie się coroczny ” Piknik na zakończenie lata” który organizujemy wraz z Zarządem Osiedla „Pionierów” z udziałem Władz Miasta i zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej.  W programie grill, gry i zabawy oraz tańce przy żywej muzyce.

 

tn Piknik DPS Copy 2       druga mlodosc 2

 

We wrześniu 2016 na zasłużoną emeryturę odeszła wieloletnia  Główna Ksiegowa  Pani mgr  Małgorzata Karasińska.Uroczyste  pożegnanie odbyło sie w siedzibie DPS z udziałem Dyrekcji,Kierownictwa i wszystkich Pracowników Placówki.

Po wygranym konkursie  stanowisko Głównej Księgowej objęła Pani mgr Anna Mrozek.

 

We wrześniu 2016 rozpoczął się III etap remontu budynku DPS obejmujący: Remont strefy wejściowej  polegający na: remoncie wejścia głównego do budynku wraz z murkami oporowymi z podjazdami dla niepełnosprawnych oraz wymianą studzienek doświetlających,remont drenażu,wymiana dźwigu towarowego w strefie kuchennej.Planowane zakończenie robót-grudzień 2016 r.

Jastrzębski kucharz Michał Bałazy który gotował m.in dla gwiazd show-biznesu i na przyjęciu na cześć Królowej Elżbiety II tym razem  pomyślał między innymi  o naszych podopiecznych   i zaprosił  mieszkańców  do Zamku w Kończycach Małych na Wigilijkę która odbędzie się 13 grudnia bieżącego roku.Podopieczni naszego Ośrodka przyjęli zaproszenie z nieskrywanym wzruszeniem.

 

bałazy 2

 

 

 

24 listopada 2016 r. o godz 11 00  w siedzibie DPS odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego z udziałem Władz Miasta.W programie wręczenie dyplomów uznania dla wyróżniających się Pracowników,przemówienia okolicznościowe,odczytanie życzeń skierowanych do Pracowników Placówki od Wojewody Śląskiego,Posłów i Senatorów  które nadeszły pocztą elektroniczną .Po części oficjalnej poczęstunek.

25 11 2016

Na spotkniu z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Prezydent Miasta Anna Hetman wręczyła dyplomy Pani Dyrektor -Ewie Demetraki-Paleolog,Pani Bożenie Kierc- Kierownikowi Zespołu,Pani Teresie Adamek-Pielęgniarce Koordynującej oraz Pracownikowi Socjalnemu Pani Agnieszcze Motowidło.

 

wreczenie n

 

W dn. 13 .12. 2016 r.  w tutejszym DPS dzieci z klas  II Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego przedstawiły Jasełka .Piękne widowisko po mistrzowsku przygotowane i przedstawione było inspiracją do wspomnień z lat dzieciństwa naszych podopiecznych ,dzieci wręczyły im  drobne upominki , było wspólne śpiewanie kolęd ,składanie życzeń.Dzieci sprawiły "Dziadkom" ogromną radość.

 

16 12 2016 r. do naszych Mieszkańców z odwiedzinami przyszli Członkowie Odnowy w Duchu Świętym  z Parafii Osiedla nr VI wraz z Panią Radną Rady Miasta Jastrzębie- Zdrój  Bernadetą Magierą.Było wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem- składanie życzeń,indywidualne rozmowy z mieszkańcami.Pani Radna jak co roku wręczyła naszym podopiecznym  drobne upominki.

 

jasełka

 

19 12 2016 r. Zakończył się III etap remontu DPS.Podpisano protokoły odbioru z Wykonawcą Panem Aleksandrem Tarnowskim z Firmy Usługi Ogólnobudowlane ze Skrbeńska.Komisja po zapoznaniu się z powykonawczą dokumentacją techniczną opracowaną przez Studio Projektowe 'Architekt" zakonczyła prace nad zadaniem pn" Remont budynku Domu Pomocy Społecznej 'Dar Serca" przy ul Kaszubskiej 6 etap III"

 

W dn 24 12 2016r. odbyła się uroczysta wieczerza  wigilijna z siedzibie Domu Pomocy Społecznej.Jak co roku  w  spotkaniu wzięły udział Władze Samorządowe,Ksiądz Wikary wszyscy Mieszkańcy ,Dyrekcja i Pracownicy DPS.Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej wzruszający dzień w roku.To czas serdecznych spotkań dzielenia się opłatkiem,składnia życzeń przy stole nakrytym białym obrusem.Po wspólnej wieczerzy śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy.

 

Przyszła wiosna:))) Zaczynają się odwiedziny dzieci i młodzieży z jastrzębskich szkół.Z okazji rozpoczęcia wiosny oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych z przepięknym przedstawieniem przyszły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 6 .Mieszkańcy naszego DPS nie kryli zadowolenia .Byli zachwyceni występem maluchów.

 

 

 

 

 szkola wielkanoc 2017

 

 Przedszkole nr 6 Wielkanoc 2017

 W czerwcu podopiecznych naszego Domu  odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 6.Nie po raz pierwszy gościły u nas te urocze dzieciaki -tym razem z okazji Dnia Matki i Ojca.Przedstawienie było bardzo dopracowane dzieci zaangażowane i uroczyste.Każdy z Mieszkańców Domu otrzymał piękne serce własnoręcznie wykonane przez dzieci.Dziękujemy!!! Brawo Przedszkole nr 6:))))

Lato w pełni:).Mieszkańcy DPS oczekują na ważne wydarzenie- coroczny Piknik który organizujemy wraz z Zarządem Osiedla 'Pionierów".Tym razem odbedzie się nie na zakończenie lata ale już niebawem  11 sierpnia 2017 r - w piątek.

"Barwy Lata"- to nasze hasło tak więc wszystkie kolory które niesie ta piękna pora roku będą w tym dniu eksponowane ale najważniejsze będą uśmiechy zadowolenia naszych podopiecznych oraz zaproszonych gości.Relacja wkrótce-zaraz po zakończeniu wydarzenia:)))

PIKNIK  ''BARWY  LATA'' JUŻ ZA NAMI......sierpień 2017

 

 

 

 

Piknik DPS 2017

Co roku wraz z Zarządem Osiedla "Pionierów" organizujemy Piknik na zakonczenie lata.W tym roku odbył się nieco wcześniej pod nazwą "Barwy Lata" a  dzień 11 sierpinia był wyjatkowo upalny.Pomimo tego nie zawiedli nas zaproszeni goście-Władze Samorządowe,Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" z Bytomia wraz z Dyrekcją,Mieszkańcy Domu  Spokojnej Starości z Dyrektorem i opiekunami  z Cieszyna..Spotkanie uświetniły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  z Ruptawy w pieknych,barwnych strojach  spiewały ludowe piosenki oraz  jastrzębska poetka Zofia Kiepura jak co roku ,zadeklamowała swoje wiersze a żywa muzyka dopełniła  całości.Wszyscy bawili się wyśmienicie nawet upał nie był w stanie przeszkodzic zabawie.Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za udział i składamy serdeczne podziękowania Zarządowi Osiedla 'Pionierów" za wsparcie.

 

DOŻYNKI

Nadszedł czas corocznego Świeta Plonów.Jastrzębianie włączają się w tradycyjne podziekowanie za żniwa.W sołectwie Szeroka piękny bochen chleba został przekazany panu Viceprezydentowi Miasta Januszowi Budzie a ten z kolei jak tradycja każe podzielił się tym chlebem również z Mieszkańcami tutejszego Domu Pomocy Społecznej.Podopieczni naszego Ośrodka byli wzruszeni gestem ze strony Władz Miasta-dziękujemy bardzo gorąco,Dziękujemy Sołectwu Szeroka!!!! Oby nam wszystkim tego CHLEBA nigdy nie zabrakło.

Dożynki Szeroka

chleb

 W dniu  12 września o godzinie 10 rozpoczęło się piękne nostalgiczne spotkanie z jastrzębską poetką Zofią Kiepurą.Ta utalentowana osoba zama wyszła z propozycją umilenia czasu naszym podopiecznym.Zadeklamowała swoje wiersze z tomiku "Sen jednej nocy"-Zagrajcie skrzypeczki ostatni raz

                                        może cofnie się czas

                                        do szczęśliwych,cudownych chwil

                                       do minionych młodzieńczych lat"

............Dziękujemy Pani Zofio

Zofia Kiepura w dps

W dniu 17 11 2017 odwiedziły nasz Dom dzieci z Przedszkola nr 6 z ul Wielkopolskiej.

Perfekcyjnie przygotowane  jesienne przedstawienie przedszkolaki zaprezentowały naszym wzruszonym mieszkańcom.Dziękujemy  dzieciakom,Pracownikom Przedszkola za pamięć o naszych podopiecznych i kultywowanie solidarności międzypokoleniowej.Do zobaczenia w  zbliżającym się już wielkimi krokami okresie świątecznym.

Przedszkole nr 6 w DPS

Wigilia w tutejszym DPS odbyła sie jak zwyczj każe w dniu 24 12 2017 r i  z udziałem  znakomitych gości -w tym roku zaszczycił nas swoja obecnością Pan Poseł Krzysztof Gadowski a władze Miasta  reprezentowali -Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza oraz oraz Pani Przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej  radna Anna Toborowicz zaś religijny charakter uroczystej  wieczerzy  wigilijnej nadał Ksiądz, który w piękny sposób zwrócił się do naszych Podopiecznych tym samym  dodając Im odwagi, siły   i wielu aspektów swojej egzystencji do przemyślenia.Nasi Mieszkańcy byli zachwyceni atmosferą  tej podniosłej uroczystości.Po spożyciu kolacji było długie wspólne kolendowanie.

wigilia z udziałem władz 2017

I już po Świętach... W okresie świątecznym odwiedziło nas wiele dzieci i młodzieży z jastrzębskich Szkół i Przedszkoli.Jest to bardzo szczególny okres dla naszych podopiecznych jednocześnie trochę smutny ale dzięki naszym gościom również okres radości ,wspomnień,wzruszeń,uśmiechu.Jesteśmy ogromnie wdzięczni Dyrekcji,Gronu Pedagogicznemu ,Nauczycielom,Rodzicom dzieci którzy przez okres kiedy ,istnieje w Jastrzębiu-Zdroju Dom Pomocy Społecznej pamiętają o mieszkających tu Seniorach i którzy uwrażliwiają dzieci na problem starości osamotnienia choroby i niepełnosprawności.Szkoła nr 9 nawet zaprasza co roku naszych podopiecznych do siebie:) na spotkanie wigilijne.Bardzo nas to za każdym razem wzrusza i skłania do refleksji.Na załączonym zdjęciu dzieci malujący choinkę własnymi rękami oraz rękami naszych podopiecznych -powstało imponujące drzewko:)dzieci dps2

W tym roku Mieszkańcy naszego Domu  na zaproszenie znanego kucharza Michała Bałazego pojechali jak w zeszłym roku do Folwarku 1760 w Kończycach Wielkich.Zaś transport na tą uroczystość zaproponowało Stowarzyszenie "Samorządne Jastrzębie" współpracujące z naszym DPS na codzień.Tak więc dzięki Wspaniałym Ludziom dobrej woli nasi Mieszkańcy znależli się bajkowej scenerii bożonaropdzeniowej uroczystośći gdzie mogli  posłuchać Kolęd, posmakować wybornych dań i nacieszyć się obecnością wielu Mikołajów którzy zarażali wprost swoją energią uśmiechem i radością.

Dziękujemy za tak wspaniałą inicjatywę:)))Michałowi ,Stowarzyszeniu oraz wszystkim ,którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia

 

 

wigilia zamkowa

Dziękujemy za spotkania oraz życzenia od Dyrekcji i Pracowników Publicznego Przedszkola nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym w Jastrzębiu-Zdroju:)

KARNAWAŁ

 

Zostaliśmy zaproszeni  do Domu Pomocy Społecznej "KOMBATANT" w Bytomiu na bal  integracyjny "Ach co to był za Bal....." https://www.facebook.com/392105357572725/videos/1547519495364633/

 

bytom bal

Dyrekcja 'Kombatanta" wraz z Ppracownikami zadbała o to, żebyśmy pamiętali o nich przez cały rok:)Przepiękne kreacje podopiecznych wielu DPSów, cudowna oprawa muzyczna uświetniła  spotkanie:)-Dziękujemy:)

Jak co  roku Mieszkańcy tutejszego DPS bawili się również w Domu Spokojnej Starości w Cieszynie .Bal "Damy i Rycerze" pozostanie długo w naszej pamięci; były różnego rodzaju zabawy,konkursy prezentowanie strojów -dziękujemy Pracownikom DSS za pomysłowość i za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyśmienitej zabawie.

bal cieszyn

 

 W ostatnich dniach maja odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół  Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu -Zdroju.Wizyta ta poprzedzona była wielotygodniowym wolontariatem Uczennic tej Szkóły, które odwiedzały naszych podopiecznych przynosząc radość,  muzykę i śpiew, uśmiech a czasem nawet nieco słodkości czym zaskarbiły sobie wdzięczność  naszych Mieszkańców.Na koniec projektu  uczennice    przybliżyły   nam wiedzę o Indiach m. inn  jak zakłada się Sari a pokaz multimedialny okazał się być bardzo interesujący, bo zrobiony był na podstawie podrózy do Indii Pani Ilony Zmudy- Nauczycielki-opiekuna projektu .Dziekujemy bardzo za zaangażowanie i perfekcyjną realizację :)

sari 2

 

 

    PIKNIK  NA ZAKONCZENIE LATA :) 2018

W Tym roku lato pożegnaliśmy deszczowo...pierwszy raz nasze plenerowe plany zkłóciła burza i ogromna ulewa.Z placu przed DPS przenieśliśmy się do budynku gdzie zabawa trwała   w dalszym ciągu w najlepsze .Dopisali nam goście tz:naczy władze samorządowe nasi przyjaciele z DPS 'Kombatant" z Bytomia.Dziękujemy naszym współorganizatorom spotkania- Zarządowi Osiedla "Pionierów" za wsparcie organizacyjne i finansowe.Do zobaczenia za rok :)))

 

 

 

 24 08 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p2018 zarzad os pionierw

 

 

Po zakończonym sezonie letnim Mieszkańcy Naszego Domu przygotowują w ramach terapii zajęciowej  ozdoby na  Boże Narodzenie.Zawsze w tym okresie odwiedzają nas licznie  dzieci i młodzież ze Szkół i Przedszkoli , w tym roku na zaproszenie Przedstawicieli Szkoły  Podstawowej Nr 9 nasi Mieszkańcy pojechali do Uczniów  w odwiedziny .Odbyła się tam przepiękna uroczystość dzieci przedstawiły Jasełka nasi podopieczni otrzymali upominki-bardzo dziękujemy Dyrekcji, Pedagogom ,Radzie Rodziców za piękny gest i ukłon w stronę SENIORÓW:)

24 12 2018 roku odbyła się w tutejszym DPS uroczysta Wigilia z Udziałem Parlamentarzystów , Władz Miasta ,Radnych Było jak co roku wzruszające łamanie się opłatkiem ,wspólne kolędowanie,spożywanie wigilijnych potraw Dla naszych Mieszkańców  to najważniejszy Dzień w Roku.

2     choinka w dps

Nadszedł Karnawał otrzymaliśmy jak co roku zaproszenie do Bytomia na Bal w stylu weneckim .Jak każdy tego typu karnawał, również ten w Wenecji ma swoją wielowiekową historię. Prawdopodobnie historia weneckiego karnawału rozpoczęła się już ok XIII wieku wraz z pierwszymi wzmiankami o noszeniu masek. Jak twierdzą źródła, dopiero w XVII wieku wydarzenie zaczęło cieszyć się rosnącą popularnością. Właśnie wtedy wenecki karnawał stał się znany na całym świecie.W Bytomiu królowały przepiękne maski i stroje .Nasi Mieszkańcy prezentowali się imponująco i bawili się doskonale:)

 

artur

BDPS bal

 

BAL W CIESZYNIE LUTY 2019

 Dom Spokijnej Starości wz Cieszyna zaprosił naszych Mieszkańców na Bal Sołtysów i Gospodyń.Co roku w Cieszynie odbywa się bal o innej tematyce .Tym razem na wesoło na wiejską nutę przy ludowej muzyce nasi podopieczni  zamienili się w Sołtysów i Gospodynie.Atmosfera była wspaniała  gospodarze robili wszystko aby goście czuli się swojsko:) Były różnego rodzaju zabawy i konkursy a i jadła nie brakowało.Do zobaczenia za rok w Cieszynie.

 

Popierając ideę wolontariatu w domach pomocy społecznej, po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 9 Specjalnych im. dr M. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju odwiedzili DPS „Dar Serca”.

Idea Wolontariatu

Jak co roku na zakończenie lata/2019/ odbył się PIKNIK W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ ''Dar Serca".Uświetnili nasze wydarzenie  swoją obecnością-Prezydent Miasta Anna Hetman,Viceprezydent Robert Cichowicz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda ,Starosta powiatu cieszyńskiego Mieczysław Szczurek,Dyrektor DPS 'Kombatant" z Bytomia Jolanta Lesiczka wraz z Mieszkańcami tego Domu .Zabawa trwała w najlepsze do póżnych godzin popołudniowych.Niestety ze względu na pogodę musieliśmy zorganizować spotkanie w budynku DPS a nie jak co roku na terenie ogrodu.Zarząd Osiedla Pionierów był współorganizatorem pikniku.

 

s rozmiar piknik

Rozpoczęła sie modernizacja windy przy budynku DPS.Prace nadal trwają termin zakończenia planuje się na koniec grudnia 2019 r.demontaż starej windy

konstrukcja windy2

 

Winda gotowa do pracy.Przedstawiciele firmy która wygrała przetarg i podjęła się realizacji zadania modernizacji platformy dla osób niepełnosprawnych-Przedsiębiorstwo Wielobranżowe sp z o.o.   Dzwigi Anteny Włodzimierz Merta Jastrzębie-Zdrój ul Towarowa 2 z dumą prezentują dżwig gotowy do użytku.

winda gotowa 2019

 

21 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyła się uroczystość dla wszystkich zatrudnionych W tutejszym DPS .Dyrektor Ewa Demetraki-Paleolog odczytała listy  i podziekowania za pracę na rzecz drugiego człowieka m.inn od Wojewody Śląskiego ,Posła na Sej RP Krzysztofa Gadowskiego oraz zostały wręczone listy gratulacyjne dla pracowników ktorzy w roku 2019 obchodzili Jubileusze 20 oraz 40 lat pracy.Uroczystość miała bardzo  uroczysty charakter

dzień pracownika socjalnego 1

 24 12 2019 w Domu Pomocy Społecznej 'Dar Serca" odbyła się uroczysta Kolacja Wigilijna przy współudziale znakomitych gości.Jak co roku był z naszymi Mieszkańcami Pan Poseł  na Sejm RP Krzysztof Gadowski .Udział wzięli również Pan Viceprezydent Robert Cichowicz,wigilia2019 Radę Miasta reprezentowała Pani Przewodnicząca Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Bernadeta Magiera.Całość uroczystości poprowadził Ksiądz Dawid Klimera  z Parafii  Najświętszej Maryi Matki Kościoła.Mieszkańcy Pracownicy przełamali się opłatkiem z goścmi  złożyli sobie wzajemnie życzenia były pyszne  tradycyjne potrawy na stole i współne kolendowanie.Przed Świetami tutejszy Dom Pomocy Społecznej licznie odwiedzały dzieci ze Szkół i Przedszkoli w występami i życzeniami, drobnymi upominkami.A do Szkoły nr 9  klasa 8a wraz z Wychowawcą zabrała naszych podopiecznych na Wigilijkę.Mieszkańcy co roku czekają na to spotkanie ma ono wyjatkowy charakter ,nawiązały się już znajomości i przyjaznie.Dziekujemy bardzo organizatorom pedagogom Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli za te miedzypokoleniowe spotkania.

29 01 2020 r w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Odznaczono kilkadziesiąt osób z województwa śląskiego, zasłużonych w różnych dziedzinach życia społecznego, na rzecz przemian demokratycznych, w działalności społecznej oraz pracy zawodowej. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

Postanowieniem Prezydenta RP wyróżniono jedną osobę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej oraz za wybitne zasługi w obronie godności, człowieczeństwa i praw ludzkich. Dwóm osobom za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych wicewojewoda Robert Magdziarz wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Na uroczystości kilkanaście osób odznaczono Krzyżem Zasługi, a ponad 60 osób zostało z kolei wyróżnionych przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnią Służbę, stanowiącymi nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa polskiego. Wyróżnienie to otrzymali pracownicy: Spółdzielni Mieszkaniowej w Mikołowie, Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, GSU Ubezpieczenia w Gliwicach, Urzędu Gminy w Psarach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, Domu Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju- mgr Bożena Kierc-Kierownik Zespołu złoty medal oraz Pielęgniarka dyplompowana Alicja Zielonka -złoty medal Szkoły Policji w Katowicach, Stowarzyszenia Elektryków Polskich i firm zrzeszonych w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Rybniku.Tą podniosłą  ceremonię wręczenia odznaczeń państwowych uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Alicja Zielonka

 Akt  wręczenia odznaczenia -Pielęgniarka Dyplomowana Alicja Zielonka- Złoty Medal  

 

 

Bożena Kierc

 Akt wręczenia odznaczenia-mgr Bożena Kierc-Kierownik Zespołu- Złoty Medal

 

zbiorowe

BAL W BYTOMIU

Nie od dziś wiadomo, że bytomscy seniorzy  w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant"lubią dobrą zabawę.Nasi podopieczni również.Od wielu lat wyjeżdzamy do Bytomia na Bale Karbnawałowe. Nie inaczej było  w tym roku -pod nazwą "Glamour" w dniu 18 02 2020 r odwiedziliśmy Bytom , W balu  wziął udział wiceprezydent Waldemar Gawron. Tyle pozytywnej energii i humoru, skumulowanych w jednym miejscu, Seniorzy bawili się jak zwykle doskonale. Na zabawę do DPS "Kombatant" przybyli  także seniorzy z różnych  innych zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z Bytomia i sąsiednich miast, a także słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy Dyrekcji "Kombatanta za zaproszenie i do zobaczenia na naszym Pikniku "Na zakończenie lata" u nas w Jastrzębiu.

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka cookies

Czym są pliki cookies?
Poprzez pliki cookies należy rozumieć dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika i odpowiednio wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego indywidualnych preferencji. "Cookies" zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Do czego używamy plików cookies?
Pliki "cookies" używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.

Jakich plików cookies używamy?
Stosowane są dwa rodzaje plików "cookies" "sesyjne" oraz "stałe". Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do wylogowania ze strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). "Stałe" pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików "cookies" albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.
Pliki "cookies" wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.

Czy pliki cookies zawierają dane osobowe
Dane osobowe gromadzone przy użyciu plików "cookies" mogą być zbierane wyłącznie w celu wykonywania określonych funkcji na rzecz użytkownika. Takie dane są zaszyfrowane w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom nieuprawnionym.

Usuwanie plików cookies
Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików "cookies" na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików "cookies" w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików "cookies" dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie stosowania plików "cookies", może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.