Drukuj
Odsłony: 2592
Zmiana rozmiaru tekstu:

     W samym sercu Miasta Jastrzębie-Zdrój znajduje się nasz DOM POMOCY SPOŁECZNEJ ”Dar Serca” który jest  przeznaczony dla osób w podeszłym wieku i posiada 37 miejsc na pobyt stały

Dom Pomocy Społecznej prowadzony jest przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój  jako Jednostka Samorządowa.

 Placówka wpisana jest do Rejestru Wojewody Śląskiego. Zarządzenie Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój dostępne jest na stronie Dzienników Urzędowych województwa śląskiego.

     Dom przeznaczony jest dla  kobiet i mężczyzn. Zapewniamy tu opiekę na najwyższym poziomie w oparciu  o  wysoce wykwalifikowaną kadrę. Całodobowo  dyżurują pielęgniarki i opiekunowie, a lekarze dbają o  zdrowie podopiecznych w specjalistycznych poradniach lekarskich na terenie miasta. O sprawy socjalne dba pracownik socjalny. Mieszkańcy mają  też możliwość skorzystania z usług masażysty. Zapewniamy wsparcie personelu proponując różne formy terapii zajęciowej. Zależy nam na dobrym samopoczuciu każdego nowego Mieszkańca,  poprzez terapię przyspieszamy jego adaptację do nowych warunków życia. Organizujemy wszelkiego rodzaju wyjazdy o charakterze rekreacyjno-kulturalnym oraz integracyjnym z innymi mieszkańcami z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej.

     Oferujemy  komfortowe warunki mieszkaniowe. Mieszkańcy zajmują  dwie kondygnacje  budynku ,pokoje mieszkalne są w jedno , dwuosobowe  i trzyosobowe niektóre z łazienkami wszystkie  sanitariaty dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto mieszkańcy mogą sami dowolnie korzystać z: aneksów kuchennych, sali telewizyjnej, tarasów , altany, kaplicy, czytelni .
W naszym domu funkcjonuje również kuchnia która zapewnia codziennie świeże posiłki również dietetyczne, na miejscu jest  pralnia, która zapewnia  usługi pralnicze i krawieckie.

     Wszystkie te elementy składają się na zapewnienie dogodnych i komfortowych warunków życia Mieszkańców. Wszechstronna opieka terapeutyczna, kulturalno-oświatowa i medyczna, a także  usytuowanie budynku, zapewniają Mieszkańcom godne warunki życia w domowej atmosferze.

     Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca od kwietnia 2019 r. wynosi  3 930,72, zł. Koszt utrzymania jest zmienny corocznie i publikowany w Wojewódzkim Dzienniku Urzędowym

                                                                                             od kwietnia 2020 r wynosi 4898,64 zł